4 Haz 2012

KÜÇÜK KIZIN DOKTORU KÖPEK RUBYİngiltere'de 3 yaşındaki Faith Wilson, Ruby adlı köpek sayesinde yaşıyor. Şeker hastası küçük kızın şekerinin düştüğünü köpeği koklayarak fark ediyor.İngiltere'de 3 yaşındaki Faith Wilson, Ruby adlı köpek sayesinde yaşıyor.
Bebeklerde nadir görülen bir şeker hastalığına yakalanan Faith'in kan şekerinin düşmesini labrador cinsi köpek koklayıp fark ediyor. Tehlikenin farkında olan Ruby, hemen Faith'in annesi Sarah Wilson'u uyarıyor. Annesi de kızına ilaçlarını vererek hayatta kalmasını sağlıyor.
En zor kısmın geceleri olduğunu söyleyen anne, "Panik halinde yataktan fırlayıp kızımın yanına gidiyor ve nefes alıp almadığını kontrol ediyordum" diyerek eskiden geçirdiği zor günleri anlatıyor.
Faith'in kan şekerinin düştüğünün erken fark edilmemesi hâlinde krizi hatta komaya girebileceğini söyleyen Sarah, "Bu hastalıkla başa çıkmak gerçekten zor. Özel yetiştirilmiş Ruby'i 10 bin dolar ödeyip aldıktan sonra hayatım biraz olsun kolaylaştı. Kan şekeri düşmeye başladığında bu hastalığa sahip kişilerin metabolizması değişiyor. Ruby gibi eğitilmiş köpekler koklayarak bunu fark ediyor. Ruby olmasaydı kızım şu anda mezarda olabilirdi. O kızım ile yaşaması arasındaki bağ oldu" diye konuştu.
Kızının da Ruby'i çok sevdiğini söyleyen anne, "Kızım nerede Ruby orada. Bir an olsun birbirlerinden ayrılmıyorlar. Ruby, geceleri kızımın yatağının baş ucunda bekliyor. Birçok gece adeta başında nöbet tuttuğunu gördüm" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder